Jak rozświetlić spojrzenie?

Cienie, przebarwienia i zmarszczki pod oczami sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną. Na szczęście można szybko i skutecznie przywrócić jej naturalny blask za pomocą odpowiednich kosmetyków.

Skóra pod oczami różni się od tej na reszcie twarzy. Jest delikatniejsza, bardzo cienka (ma ok. 0,5 mm grubości), ma niewiele gruczołów łojowych, niewielką ilość tkanki podskórnej i słabszą warstwę hydrolipidową, która jest naturalną ochroną skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Ma też mniej włókien elastyny i kolagenu. To wszystko sprawia, że szybciej i łatwiej pojawiają się na niej zmarszczki oraz tak nielubiane cienie pod oczami. Skutecznym sposobem na ukrycie tych niedoskonałości oraz nadanie skórze subtelnego blasku i świeżości jest użycie rozświetlającego korektora.  

 

Jak prawidłowo nakładać korektor pod oczy?

Nakładaj go tworząc na powierzchni skóry kształt trójkąta. Jego podstawa powinna znajdować się tuż pod dolną powieką, a wierzchołek mniej więcej na wysokości połowy nosa. Korektor o właściwościach rozświetlających możesz nałożyć także pod linią brwi, w wewnętrznym kąciku oka oraz na środek górnej powieki. Dzięki temu jeszcze lepiej ukryjesz oznaki zmęczenia i niewyspania. Możesz delikatnie wklepywać go w skórę opuszkiem palca albo użyć do tego węższej części make-up blendera.

Warto wybrać taki korektor, który nie tylko upiększa, ale także pielęgnuje skórę wokół oczu. Nasz Lekki korektor pod oczy Illumination & freshness nie tylko ukrywa niedoskonałości, zmniejsza widoczność przebarwień i cieni pod oczami, delikatnie rozświetla skórę oraz optycznie wygładza ją i odmładza, ale też dba o nią. Zawiera witaminy A, C, E, PP i D-pantenol, które nawilżają ją, wzmacniają i odżywiają.

Tuszowanie cieni pod oczami i przebarwień za pomocą korektora to jedno. Druga, bardzo ważna sprawa to codzienna pielęgnacja skóry w tej okolicy. Oprócz nakładania kremu, pamiętaj o dokładnym, ale delikatnym demakijażu. Dzięki niemu oczyścisz skórę z kosmetyków kolorowych i wszelkich zanieczyszczeń i przygotujesz ją na przyjęcie dobroczynnych składników z kremu.

Demakijaż zacznij od przyłożenia do powieki wacika nasączonego płynem micelarnym. Następnie wykonuj delikatne koliste ruchy, a potem przesuwaj wacik w dół powieki. Dolną linię rzęs oczyszczaj wacikiem, kierując się od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Pamiętaj, by podczas demakijażu oczu nie pocierać skóry i nie rozciągać jej, bo przez to tylko przyśpieszysz utratę jej elastyczności i powstawanie pierwszych zmarszczek.